Cracow Fashion Week – 9 – 17 marca 2019 r.


Cracow Fashion Week – 9 – 17 marca 2019 r.

W dniach 9 – 17 marca 2019 r. odbędzie się Cracow Fashion Week. Krakowski Tydzień Mody jest organizowany przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru we współpracy z miastem Kraków. Podczas tego wydarzenia odbędą się pokazy mody, wystawy i warsztaty.

Na Cracow Fashion Week pojawią się międzynarodowi projektanci i fotografowie z różnych zakątków świata. Centralnym punktem programu będzie Gala Cracow Fashion Awards, która odbędzie się 9 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Podczas wieczornego wydarzenia dojdzie do artystycznej konfrontacji polsko – chińskiej polegającej na zaprezentowaniu kreacji projektantów reprezentujących Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa oraz Donghua University z Szanghaju.

Tydzień mody w Krakowie zostanie zakończony pokazem mody No Waste Show, zorganizowanym przez studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Motywem przewodnim kolekcji będzie trend „no waste”, zgodnie z którym należy projektować ubrania w taki sposób, aby nie marnować niepotrzebnie materiałów i energii. Filozofia no waste wyraża się m.in. wykorzystywaniem materiałów z recyklingu oraz projektowaniem ubrań w taki sposób, aby nie powstawały ścinki materiału nienadające się do zastosowania.