Moda

Classic Blue – kolor roku 2020!

W 2018 r. królował Ultra Violet, a w 2019 r. Living Coral przypominał o tym, że rafy koralowe czeka katastrofa związana z efektem cieplarnianym i podniesieniem temperatury wody oceanów. W 2020 r. przyszedł czas na Classic Blue.

W dniu 5 grudnia 2019 r. Instytut Pantone, który już od dwóch dekad wybiera „Kolor Roku” ogłosił, że w 2020 r. tytuł ten przypadnie Classic Blue – odcieniowi błękitu nieba o zmierzchu. Będzie on obecny nie tylko w garderobach, ale i we wnętrzach oraz w innych sferach estetycznych naszego życia.

Głęboki, zimny błękit wygląda nieco spokojnie, ale dostojnie. To ponadczasowy kolor elegancji piękny w swojej prostocie. Laurie Pressman – wiceprezes Pantone Cololours Institute – w wywiadzie dla Time wskazała, że Classic Blue jest „kojący, pełen spokoju i pewności siebie, tworzący więź”. Z kolei Leatrice Eiseman – dyrektor wykonawczy – wskazała, że żyjemy w czasach, które wymagają zaufania i lojalności”.

Kolor Classic Blue symbolizuje te wartości – w garderobie pomoże zbudować więź w oparciu o zaufanie i je wzbudzić, zaś we wnętrzu barwa stworzy pełną spokoju atmosferę równowagi, ułatwiającą relaks i wypoczynek.

Wygląda na to, że w niejednej szafie pojawią się formalne stroje w tym kolorze – pomoże on zwłaszcza tym osobom, które pracują z klientem oraz budują swoją markę i wiarygodność.