Uroda

Chrup brazylijskie orzechy – dla urody i zdrowia

Wśród różnych gatunków orzechów ten dla urody i zdrowia jest szczególnie ważny – mowa o orzechach brazylijskich. Mają bardziej zwartą strukturę w porównaniu z innymi produktami tego typu. Wyróżnia je także bogaty skład odżywczy.

Orzechy brazylijskie są polecane zamiast suplementów diety dla paznokci, włosów i skóry – zawierają one dość dużą dawkę selenu, dlatego zamiast zjadać jedną paczkę naraz, zjadaj mniejsze porcje 3 – 4 razy w tygodniu. Selen jest nie tylko odpowiedzialny za naturalne piękno, ale również za ochronę przed nowotworami – to silny przeciwutleniacz.

Oprócz selenu orzechy brazylijskie zawierają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K) i oczywiście kwasy omega. Orzechy to także źródło białka, błonnika i węglowodanów złożonych. Są pełnowartościową przekąską, która pomaga dbać o zdrowie oraz kondycję włosów, skóry i paznokci. Zawierają one także minerały (np. wapń, żelazo, magnez, cynk) w dużej mierze odpowiadające za homeostazę i prawidłowy wygląd wymienionych wyżej tkanek.

Najlepiej spożywać orzechy brazylijskie w surowej postaci – nie prażone, bez dodatków i konserwantów. Mają one nieco specyficzny smak, ale warto je jeść, z co najmniej dwóch powodów wskazanych wyżej. Możesz dodać je do owsianki lub do jogurtu, albo potraktować jako przekąskę między obiadem a kolacją.