Chlorella – w koktajlu i w maseczce


Chlorella – w koktajlu i w maseczce

Chlorella jest znaną mikroskopijną algą. Zasłynęła ona z tego, że zawiera wyjątkowo dużo chlorofilu, a przy tym jest bogata w szereg minerałów i witamin oraz aminokwasów.

Dietetycy zachęcają do tego, aby wprowadzić chlorellę do codziennej diety. Wystarczy dodać jedną lub dwie łyżeczki sproszkowanej chlorelli do koktajlu, aby otrzymać gotowy, lekki posiłek. W ten sposób jadłospis staje się bardziej zbilansowany, a posiłek nabiera większej wartości odżywczej. Chlorella jest dostępna również w formie suplementu diety, w postaci kapsułek. Tego typu preparaty są polecane osobom, które nie przepadają za smakiem zielonego proszku.

Kosmetolodzy również zachęcają do stosowania chlorelli, ale w nieco inny sposób. Na rynku pojawiły się kosmetyki zawierające wyciąg z tej algi. Są to głównie preparaty przeznaczone do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, w tym między innymi maseczki z aktywnego węgla i alg chlorella. Działają one oczyszczająco na cerę i stosowane regularnie przyczyniają się do poprawy jej wyglądu.

Chlorella sprawi, że poczujesz przypływ energii, będziesz lepiej odżywiona, a skóra odzyska promienny i zdrowy wygląd.

Dodaj komentarz