Chcesz pozbyć się cellulitu? Szczotkuj skórę


Chcesz pozbyć się cellulitu? Szczotkuj skórę

Zabieg szczotkowania skóry na sucho nie brzmi komfortowo i przyjemnie, jednak może mieć działanie rozluźniające i antydepresyjne. Szczotkowanie ciała na sucho powinno być przeprowadzane za pomocą szczotki z naturalnym włosiem o średnio twardej strukturze.

Zabieg szczotkowania może być przeprowadzony samodzielnie w domu, jednak nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Podczas zabiegu skóra zostaje pobudzona do szybszej regeneracji. Po zabiegu pojawia się efekt gładszej, jędrniejszej skóry. Poza tym, poprawie ulega koloryt skóry.

Omawiana metoda wywodzi się z medycyny ajurwedyjskiej, w której nosi nazwę garshany. Masaż suchą szczotką oczyszczonej i osuszonej skóry pomaga pozbyć się zastojów wody w organizmie i uczucia ciężkości nóg.

Zabieg powinien być wykonywany codziennie, zdecydowanie nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu – w przeciwnym razie nie przyniesie on żadnych efektów. Masaż powinien trwać przez około kilka minut. Pierwszy zabieg może powodować dyskomfort, zwłaszcza u osób wrażliwych na ból.

Masaż powinno się rozpocząć od stóp, następnie przejść do łydek i ud. W okolicy brzucha należy wykonywać ruchy okrężne. Ręce powinny być „szczotkowane” od dłoni po ramiona. Masaż obejmuje także szyję i kark, gdzie wykonywanie okrężnych ruchów pomaga się rozluźnić. Na sam koniec powinno się wykonać masaż pośladków i dolnej części pleców. Bardzo ważne jest to, żeby ruchy szczotki były skierowane w kierunku serca. Wówczas układ limfatyczny zostanie pobudzony, co poskutkuje poprawą poziomu energii, samopoczucia i wyglądu skóry.

Już po wykonaniu około 3 – 4 zabiegów szczotkowania ciała na sucho można zaobserwować efekty w postaci wygładzenia skóry.