Moda

Chcesz awansować? Zmień swoją garderobę!

W środowisku korporacyjnym obowiązują zasady dress code. Każda firma wprowadza swoje zasady, ale tak naprawdę są one do siebie bardzo podobne, bo bazują na takich samych wzorcach.

Zazwyczaj wprowadza się inne zasady dla pracowników backoffice i inne dla pracowników, którzy zajmują stanowiska kierownicze. Kiedy przychodzi czas na to, żeby awansować jednego z pracowników backoffice ocenia się różne kryteria – nie tylko jego wyniki pracy i zaangażowanie, ale również jego wizerunek.

Praktyka potwierdza, że osoby, które ubierają się „lepiej niż wymaga tego ich stanowisko” mają zdecydowanie większe szanse na awans niż te, które ściśle trzymają się minimalnych wymogów związanych z ubiorem.

Dla kierowniczych stanowisk w przypadku kobiet najczęściej są przewidziane dwa rodzaje strojów – najczęściej kostium złożony ze spodni, żakietu i koszuli lub podobnej eleganckiej bluzki, albo sukienkę z żakietem. Jeżeli chcesz dobrze się czuć w takich strojach nie idź do sieciówek – trudno znaleźć tam dobrze skrojone ubrania.