Makijaż

Bronzer doda skórze ciepła

Bronzer znany też jako puder brązujący to sposób na dodanie skórze ciepła. W odróżnieinu od samoopalaczy dają efekt, który można usunąć mleczkiem do demakijażu i nie powodują wysuszenia skóry.

Unikaj zbyt pomarańczowych i bardzo błyszczących bronzerów. Zawsze aplikuj bronzer oszczędnie. Do wyboru masz bronzery prasowane, żele, kosmetyki o płynnej konsystencji, a także bronzery w postaci kremu. Ostatni z wymienionych jest odpowiedni dla cery suchej ze względu na właściwości nawilżające. Pozostałe kosmetyki są polecane do innych typów cery – wybór należy do Ciebie.

Bronzer powinien być w odcieniu o dwa tony ciemniejszym od skóry. W przeciwnym razie efekt będzie bardzo nienaturalny. Skóra najbszybciej opala się na kościach policzkowych, na nosie i na środku brody oraz na skroniach – w tych miejscach powinno znaleźć się jak najmniej bronzeru.

Duże znaczenie przy aplikowaniu kosmetyku ma również kształt twarzy. Jeżeli chcesz wyszczuplić okrągłą twarz musnij pędzlem dół policzków i skronie. Nałóż kosmetyk od połowy ucha w kieunku ust przez środek policzka. Bronzer złagodzi ostre rysy kwadratowej twarzy, jeżeli naniesiesz bronzer na kąty czoła i boki policzków.

Bronzer nadaje podłużnej twarzy bardziej regularny kształt. Chcąc uzyskać taki efekt zaaplikuj bronzer na brodę, skronie i boki czoła. Jeżeli twoja twarz ma trójkątny kształt (inaczej: kształt serca) nałóż kosmetyk na skronie, szczyty kości policzkowych i na czubek brody.