Bottega Veneta – pokaz mody na sezon Fall/Winter 2019/2020


Bottega Veneta – pokaz mody na sezon Fall/Winter 2019/2020

Sezon Spring/Summer 2019 jeszcze nie ruszył na dobre, a Bottega Veneta już zdążyła zaprezentować kolekcję na sezon jesienno – zimowy 2019/2020. Autorem kolekcji jest Daniel Lee.

Daniel Lee został dyrektorem kreatywnym Bottega Veneta w czerwcu 2018 r. Projektant postanowił sięgnąć po materiał charakterystyczny dla kreacji sygnowanych marką tego domu mody – skórę. Skórzane sukienki i płaszcze (damskie i męskie) przykuwają uwagę. W kolekcji nie zabrakło fasonów oversize i odważnych połączeń dwóch różnych materiałów (patchworkowe wzory).

Wśród kolorów na wybiegu dominowała czerń. Jedynie nieznaczną część kolekcji stanowiły inne barwy – karmin, blada żółć i seledyn, śliwkowy fiolet i turkus. Zarówno fasony ubrań, jak i dodatki, są bardzo minimalistyczne. Nieznaczną część kolekcji stanowiły zwierzęce wzory (panterka) i błyszczące, metaliczne tkaniny.

Bottega Veneta jest włoskim domem mody założonym w 1966 r. w Vicenza, w regionie Veneto. Atelier znajduje się w XVIII – wiecznej willi w Montebello Vicentino, natomiast oficjalna siedziba zarządu mieści się w szwajcarskim mieście Lugano. W 2001 r. Bottega Veneta została nabyta przez Gucci Group. Obecnie Bottega Veneta jest częścią francuskiej grupy Kering. Bottega Veneta posiada ponad 250 butików w 43 krajach, a produkty sygnowane przez tą markę można kupić w Europie, Azji, Australii, w Ameryce Południowej i Północnej.