Booster – nowy typ kosmetyku o skoncentrowanym działaniu


Booster – nowy typ kosmetyku o skoncentrowanym działaniu

Booster to nowy typ produktu do pielęgnacji, mało znany na polskim rynku. Jego nazwa wywodzi się od wyrażenia „to boost”, które oznacza doładować. Preparaty tego typu zawierają mnóstwo substancji ważnych dla skóry.

Pod względem konsystencji bardzo przypomina on serum. Niemniej w odróżnieniu od serum, booster nie jest nastawiony na konkretne działanie (np. przeciwzmarszczkowe, ujędrnające). Booster wzmacnia warstwę rogową skóry, pełniącą rolę warstwy ochronnej. Stosowanie tego rodzaju kosmetyku jest szczególnie polecane w okresie jesienno – zimowym.

Boostery są stosowane jako dodatkowe wzmocnienie dla innego kosmetyku. Najpierw nakładasz booster,a następnie krem, albo balsam. Nie ma uniwersalnych boosterów – wybierz odpowiedni kosmetyk do posiadanego typu cery. Booster można wymieszać z kremem lub serum. Można stosować go także jako zamiennik kremu na noc.

Na punkcie boosterów oszalały Azjatki, które są znane z restrykcyjnych zasad pielęgnacji cery, przynoszących oszałamiające efekty. Boostery nie są polecane jedynie dla posiadaczego cery wrażliwej i skłonnej do alergii.

Dodaj komentarz