Black Doll, czyli laserowy peeling węglowy – co to jest? Jakie są jego efekty?


Black Doll, czyli laserowy peeling węglowy – co to jest? Jakie są jego efekty?

Laserowy peeling węglowy znany także jako Black Doll, jest zabiegiem polegającym na zastosowaniu wysokoenergetycznego lasera. Promień laserowy naświetla skórę twarzy i dekoltu pokrytą koloidalną zawiesiną węgla.

W czasie omawianego zabiegu cząsteczki węgla wnikają w zagłębienia i pory, a następnie absorbują energię światła laserowego. W rezultacie dochodzi do ujednolicenia kolorytu skóry oraz oczyszczenia i zwężenia porów.

Black Doll może być wykorzystywany również w celu zmniejszenia stanów zapalnych i ustabilizowania wydzielania sebum, a zatem w przypadku skóry trądzikowej. Laserowy peeling węglowy powoduje również zwiększenie produkcji kolagenu i przyspieszenie tempa odbudowy komórek skóry.

Tytułowy zabieg może być stosowany w profilaktyce przeciwzmarszczkowej i w celu likwidowania pierwszych oznak starzenia się skóry, w tym fotostarzenia. Black Doll pomaga pozbyć się przebarwień oraz nadaje ziemistej i szorstkiej cerze miękkość i zdrowy kolor.

Koszt jednego zabiegu Black Doll wynosi od 350 zł i trwa około 30 – 40 minut. Po zabiegu skóra jest jedynie delikatnie zaczerwieniona. Na drugi dzień po zabiegu skóra powraca do pierwotnego wyglądu. Dla uzyskania optymalnego efektu zalecane jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów, jednak dokładna liczba zabiegów powinna być ustalona indywidualnie przez kosmetologa.