Autumn Maple – apetyczny i ciepły odcień oranżu


Autumn Maple – apetyczny i ciepły odcień oranżu

Wyobrażacie sobie sezon jesienny bez ani jednego odcienia pomarańczowego koloru? My też nie. Instytut Pantone ma w swoim topowym wykazie bardzo apetyczny odcień nawiązujący do naturalnie złotej barwy liści klonu.

Ciepły odcień przypominający barwę słodkiego syropu klonowego jest bardzo energetyczny i nieco bardziej szlachetny niż intensywny odcień pomarańczy lub dyni. Projektanci proponują nosić go jako okrycie wierzchnie oraz sukienki. Nam podoba się także w formie dodatków – torebek i butów.

Autumn Maple nie jest kolorem, który dobrze prezentuje się w stylizacjach total look – na co dzień byłoby to zbyt ekstrawaganckie. Polecamy łączyć go z innymi, bardziej stonowanymi barwami proponowanymi przez Instytut Pantone na sezon Fall/Winter 2017/2018, na przykład Neutral Gray i Butterrum.

Choć ten odcień pod względem wyrazistości i energetycznego charakteru zdecydowanie wyróżnia się na tle zestawienia barw Instytutu Pantone, to za najbardziej topowy kolor uznano odcień Marine, który bardziej niż z jesienią kojarzy się z kolorem tafli jeziora lub oceanu podczas letniego rejsu statkiem.