Aqua Aerobik – dlaczego warto go trenować?


Aqua Aerobik – dlaczego warto go trenować?

Aqua Aerobik jest dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu. Ćwiczenia w wodzie przynoszą podobne korzyści do pływania, ale są bardziej zróżnicowane.

W wodzie można ćwiczyć bez akcesoriów, albo z hantelkami i piłkami. Gimnastykowanie się w basenie jest uniwersalnym sposobem spędzania wolnego czasu – dla dzieci i rodziców, dla osób niepełnosprawnych i sprawnych ruchowo, dla seniorów i kobiet w ciąży.

Ogromną zaletą Aqua Aerobiku jest to, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy są odciążone, dzięki sile wyporności wody. Z tego samego względu ryzyko kontuzji jest znacznie ograniczone, jednak w przypadku osób cierpiących na problemy zdrowotne ćwiczenia powinny być dobierane przez fizjoterapeutę, a u zdrowych osób ćwiczących dla lepszej formy fizycznej – przez instruktora.

Aqua Aerobik angażuje różne grupy mięśni, poprawiając ich elastyczność oraz zwiększając wytrzymałość organizmu. Regularne ćwiczenia w wodzie poprawiają koordynację ruchową i równowagę. Po każdej sesji Aqua Aerobiku zyskujesz dawkę endorfin oraz zlikwidowanie stresu i wewnętrznego napięcia.