5 rzeczy, które przełamują rutynę w związku – nie tylko w Walentynki!


5 rzeczy, które przełamują rutynę w związku – nie tylko w Walentynki!

W dniu 14 lutego 2020 r. – jak co roku – na ulicach miast zrobi się bardziej uroczo i „czerwono” dzięki zakochanym parom celebrującym Dzień Świętego Walentego. Należy ono do najbardziej skomercjalizowanych świąt obchodzonych w skali globalnej, które na dobre zapisało się w kulturze masowej.

Niemniej oczywistym jest, że Walentynki nie powinny być jedynym dniem, w którym warto celebrować związek i dbać o drugą osobę bardziej niż „na co dzień”. Poniżej przedstawiamy sposoby na wspólne spędzanie czasu i relaks, na które nie trzeba czekać do Walentynek. Pozwalają nieco urozmaicić codzienność.

Weekendowy wyjazd

Jednym ze sposobów na urozmaicenie codziennego życia i zapobieganie rutynie w związku jest zmiana miejsca na chwilę. Może to być weekendowy wypad nad morze lub w góry, zwiedzanie miasta lub połączenie wyjazdu z koncertem bądź innym tego typu wydarzeniem kulturalnym. Taką niespodziankę partner z pewnością doceni, ale warto wcześniej upewnić się, że nie ma innych ważnych planów na wybrany weekend – bo będzie kwas.

Dzień w łóżku i z jedzeniem na zamówienie

Codzienne obowiązki potrafią przytłoczyć. Dlatego nie ma nic złego w tym, że raz na jakiś czas po prostu się o nich zapomni. Spędzenie całego dnia wolnego w piżamie i z jedzeniem zamawianym online pozwoli nieco odetchnąć. Może to być okazja do spędzenia czasu tylko razem, albo nadrobienie zaległości w ulubionych serialach i filmach.

Zrób drobny prezent

Nie warto ograniczać obdarowywania się prezentami do określonych dni w roku. Drobna niespodzianka, np. nowa płyta ulubionego wykonawcy, książka albo smakołyk, nie kosztują wiele, ale przynoszą wiele radości.

Nie szczędź czułych słówek

W wieloletnich związkach rozmowy partnerów z czasem zaczynają się ograniczać do sms-ów w stylu „Kupiłeś chleb”, „Opłaciłeś rachunki”, „Naprawiłeś auto” itd. Czułość okazujemy nie tylko niewerbalnie, ale też werbalnie i warto o tym pamiętać.

Nowe doświadczenia

Nowe wspólne zajęcie pomaga przełamać rutynę w związku i pozwoli na zdobywanie nowego doświadczenia. Jako przykład można wskazać na kurs jazdy na łyżwach, kurs tańca towarzyskiego, czy kursy związane ze sztukami walki.