5 metod przyspieszania porostu włosów


5 metod przyspieszania porostu włosów

Bądźmy szczere – nie można przyspieszyć już szybko rosnących włosów, w zaprogramowanym w kodzie DNA tempie. Niemniej jeżeli tempo to zostało spowolnione przez różne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne, poniższe metody z pewnością okażą się pomocne.

Nie są to jedynie sposoby na „szybszy porost włosów”. Jeżeli uda ci się ukształtować poniższe nawyki, za kilka miesięcy będziesz cieszyć się zdrowszymi i pięknymi włosami, ponieważ zapewnisz im odpowiednie odżywienie i pielęgnację oraz uchronisz przed uszkodzeniami. Czynniki, które najczęściej prowadzą do spowolnienia porostu włosów to częste wizyty u fryzjera mające na celu np. prostowanie i zmianę koloru włosów, a także wysokie temperatury (prostownica, suszarka, karbownica itd.) oraz stres. Zniszczone włosy nie potrzebują kolejnego kosmetyku – wymagają wprowadzenia do ich pielęgnacji kilku zmian. Niektóre kosmetyki będziesz musiała odstawić.

Kosmetyki z silikonami

Szampon, odżywka i inne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów, nie powinny zawierać silikonów i parabenów, choć te pierwsze są najbardziej szkodliwe. Silikony powodują obciążenie włosów i zatykanie gruczołów włosowych opóźniając porost włosów. Wybieraj kosmetyki o prostym składzie, zawierające jak najmniej chemicznych dodatków.

Masażer do skóry głowy

Akcesorium, które przyda ci się nie tylko w czasie kuracji odbudowującej włosy, to masażer do skóry głowy. Masaż wykonany za jego pomocą stymuluje krążenie krwi, co jest niezbędne do szybkiego porostu włosów. Masaż działa też antystresowo.

Mniej intensywna pielęgnacja

Unikaj codziennego mycia głowy i suszenia włosów gorącym nawiewem. Ilość zabiegów stylizacyjnych ogranicz do minimum. Myj głowę co 2 – 3 dni i susz włosy letnim nawiewem. Lepiej rozstań się z prostownicą i innymi „gorącymi” akcesoriami oraz środkami stylizacyjnymi. Pokochaj swoje włosy takie, jakimi są naturalnie i dostosuj do ich naturalnych cech swoją fryzurę – lepiej mieć zdrowo wyglądające włosy, niż stylizowaną na siłę fryzurę (taka bardzo krótko wygląda dobrze i jest czasochłonna).

Odżywianie

Nieprawidłowe odżywianie może skutecznie doprowadzić do pogorszenia kondycji włosów. Warto wzbogacić dietę w żelazo, cynk, białko i antyoksydanty. Możesz korzystać z produktów, które są bogatym źródłem tych składników, np. z młodego jęczmienia i siemienia lnianego. Sprawdzą się jako dodatek do koktajli.

Olejowanie

Olejowanie włosów jest kuracją, która może zostać przeprowadzona w domu, bez pomocy fryzjera. Do olejowania sprawdzą się olejek arganowy, olej kokosowy i oliwa. Są to tłuszcze posiadające silne właściwości nawilżające. Ich działanie stopniowo prowadzi do odbudowy wiązań białkowych tworzących strukturę włosa.