6 ćwiczeń wyszczuplających wewnętrzną stronę ud


6 ćwiczeń wyszczuplających wewnętrzną stronę ud

Bardzo często stosowane schematy ćwiczeń stosunkowo szybko wzmacniają zewnętrzną stronę ud odpowiednio ją modelując. Bardziej problematyczne okazuje się zaś wyszczuplenie wewnętrznej strony ud.

Chcąc wysmuklić wewnętrzną stronę ud należy wykonywać mięśnie angażujące do pracy mięśnie przywodziciele uda, w tym mięsień grzebieniowy i smukły. Zwykle są one zaniedbywane podczas przeciętnych treningów. Ćwiczenia te nie należą do najłatwiejszych, ale regularne treningi przynoszą widoczne efekty już po 2 – 3 miesiącach. Oprócz ćwiczeń wyszczuplających wewnętrzną stronę ud warto trenować ćwiczenia aerobowe, takie jak bieganie lub stepper.

Ćwiczenie nr 1

Stań prosto, rozstaw nogi na szerokość bioder, dłonie połóż za głową, zginając je w łokciach. Powoli wykonaj przysiad, zatrzymując się na 1 – 2 sekundy w pozycji, w której nogi utworzą kąt prosty. Powoli wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 2

Stań przy ścianie, opierając na niej ramiona i plecy. Powoli obniżaj tułów do momentu, aż nogi utworzą kąt prosty. Utrzymaj tę pozycję 1 -2 sekundy. Wykonaj 3 serie po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 3

Połóż się na macie ze zgiętymi kolanami. Ramiona wyprostuj i rozłóż tak, aby tworzyły z tułowiem kształt litery T. Unieś biodra nad matę, a następnie powróć do pozycji wyjściowej – wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 4

Wykonując przysiad weź w dłonie hantle. Nogi powinny tworzy kąt prosty, a tułów powinien być pochylony. Powoli wyprostuj się i powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie nr 5

Stań w lekkim rozkroku z dłońmi na biodrach. Wyprostuj prawą nogę w kolanie przenosząc ją w prawą stronę, a ciężar ciała przenosząc na lewą nogę (zgiętą w kolanie). Powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj wypady w bok w 3 seriach po 10 powtórzeń. Powtórz ćwiczenie wykonując wypady lewą nogą.

Ćwiczenie nr 6

Stań prosto, ręce powinny opadać swobodnie wzdłuż tułowia. Wykonaj wypad nogą do przodu i powróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.