Porady

3 kroki do perfekcyjnego manicure

Nieprawidłowa technika malowania paznokci oraz brak odpowiedniej pielęgnacji powodują, że manicure nie prezentuje się estetycznie i bardzo szybko odpryskuje. Suche i łamliwe paznokcie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli nie są wystarczająco twarde i łatwo się odgniatają potrzebują odżywki wzbogaconej w wapń. Należy też dodatkowo stosować utwardzacz przed zaaplikowaniem lakieru. Warto wzbogacić dietę w magnez i żelazo. Problem z łamliwymi paznokciami również można rozwiązać w prosty sposób. Należy stosować lakiery z akrylem lub nylonem. Stosowanie metalowego pilniczka nie jest wskazane. Lepiej stosować szklane bądź papierowe akcesoria. Dieta powinna zostać wzbogacona w owoce i warzywa. Warto stosować odżywki do paznokci zawierające magnez i wapń.

Lakier utrzymuje się długo na czystej i osuszonej płytce paznokciowej. Przed zaaplikowaniem pierwszej warstwy kosmetyku należy oczyścić paznokcie wacikiem zwilżonym zmywaczem bez acetonu zawierającym olejki i witaminy. Następnym krokiem jest zanurzenie dłoni w ciepłej wodzie z mydłem w celu zmiękczenia skórek. Trzeba je delikatnie odsunąć drewnianym patyczkiem, a następnie usunąć za pomocą cążków. Paznokcie najlepiej polerować za pomocą polerki, która usuwa nierówności paznokcia i zwiększa przyczepność lakieru. Nie powinna być ona stosowana w przypadku słabych i łamliwych paznokci.

Malowanie jest bardzo prostą czynnością, która musi być wykonana bardzo precyzyjnie. Przeważnie trzeba nałożyć około 2-3 warstwy, aby uzyskać jednolity kolor. Zabrudzenia wokół paznokci można usunąć za pomocą patyczka kosmetycznego nasączonego zmywaczem, albo stosując specjalny korektor. Lakier odczepi się od skóry samoistnie, jeżeli na drugi dzień umyje się dłonie w zimnej wodzie.