Przesuszona skóra dłoni – mamy na to sposób!


Przesuszona skóra dłoni – mamy na to sposób!

Problemy z przesuszoną skórą dłoni najczęściej występują między listopadem a kwietniem, choć niektóre panie mają z tym problem już w październiku.

Początkowo nie jest tak źle – skóra po prostu staje się bardziej szorstka i mniej nawilżona. Jeżeli na tym etapie nie zadbamy o pielęgnację skóry dłoni, może być już tylko gorzej. Stopniowo skóra staje się czerwona i popękana. Mogą pojawić się nawet niewielkie krwawienia. Problem nadmiernie suchej skóry dłoni dotyczy kobiet w każdym wieku, ale u dojrzałych pań proces przesuszania skóry przebiega bardziej intensywnie.

Temu problemowi można jednak zaradzić. Z pomocą mogą przyjść kremy i inne preparaty zawierające taki składniki, jak:
wazelina
glicerol
surfaktanty
mocznik
Bardzo dobrym sposobem przeciwdziałania przesuszeniu skórze dłoni są też emolienty. Wazelina i glicerol zapobiegają utracie nawilżenia, podobnie jak mocznik. Surfaktanty są substancjami powierzchniowo czynnymi, które zmieniają charakterystykę stanu lipidowego blaszkowych struktur w skórze.

Bardzo skutecznym rozwiązaniem problemu suchej skóry są też emolienty działające nawilżająco i natłuszczająco. Początkowo stosowano kremy i emulsje do ciała i rąk. Obecne oprócz takich preparatów są jeszcze dostępne inne produkty, w innych formach. Poza właściwościami wymienionymi wyżej emolienty wykazują także właściwości przeciwświądowe, przeciwzapalne i antybiotyczne.

Dodaj komentarz