Biżuteria w stylu retro – złoto, kamienie i pastelowe barwy


Biżuteria w stylu retro – złoto, kamienie i pastelowe barwy

Jedną z głównych tendencji w tym sezonie, związanych ściśle z biżuterią, jest pojawienie się bardzo wyraźnych inspiracji stylem retro.

Misternie zdobione ozdoby kontrastują z minimalistycznymi krojami sukienek i płaszczów. Z kolei styl inspirowany latami 50. i vintage staje się dzięki niej bardzej wyrazisty. Biżuteria w stylu retro doskonale komponuje się z ciężkimi, ciepłymi tkaninami, podkreślając ich szlachetność. Równie szlachetne są kamienie jubilerskie wykorzystywane do jej wykonania.

W wersji luksusowej polecamy (oprócz diamentów) topaz w różnych odcieniach pasteli. Ten kamień należy do grona najbardziej cenionych kamieni jubilerskich. Naturalnie występuje w różnorodnych barwach, m.in. w kolorze jasnożółtym, różowym i błękitnym. W wersji budżetowej polecamy jubilerskie sztuczne kamienie imitujące topaz i diamenty. Efekt będzie być może mniej spektakularny, ale dzięki temu można odpuścić sobie ubezpieczenie majątkowe i na życie.

Biżuteria retro dobrze się prezentuje w połączeniu z popielatymi i brązowymi printami – jodełka, zygzaki i inne esy floresy w stonowanych barwach są teraz na topie.

Dodaj komentarz